Technik usług pocztowych i finansowych

Cena:

Czas trwania:

1 rok

Tryb nauczania:

zaoczne

Nauka na kierunku technik usług pocztowych i finansowych jest bezpłatna przy zachowaniu 50% frekwencji na zajęciach. W przypadku nieosiągnięcia w danym miesiącu minimalnej frekwencji słuchacz ponosi opłatę w wysokości 99 zł. O szczegóły zapytaj w sekretariacie Żaka.

i Masz pytania? Kliknij przycisk i umów się na spotkanie z doradcą, który udzieli ci szczegółowych informacji na temat nauki w Żaku.

Przyszłość absolwenta kierunku technik usług pocztowych i finansowych niekoniecznie musi dziać się na poczcie! Nasi słuchacze zdobywają szeroką wiedzę z zakresu ekonomii, przedsiębiorczości, matematyki i finansów. Dzięki temu otworem stać przed Tobą będą firmy spedycyjne i inne instytucje zajmujące się funduszami i obrotem towarów, w tym przesyłek krajowych i międzynarodowych. Z nami przekonasz się, że praca w finansach lub na poczcie nie równa się siedzeniu przy okienku!

Dla kogo jest ten kierunek w Żaku?

Dźwięk przystawiania pieczątek jest jak miód dla Twoich uszu? Przekazywanie wiadomości i towarów Twoim znajomym jest dla Ciebie zawsze priorytetową misją specjalną? Nie boisz się pracy z dokumentami, tabelkami i finansami? To znaczy, że nauka na kierunku technik usług pocztowych i finansowych jest dla Ciebie. Świetnie, jeśli cechujesz się dokładnością, sumiennością oraz masz analityczny umysł.

Czego nauczysz się na kierunku technik usług pocztowych i finansowych?

Zgłębisz temat obrotu towarowego oraz usług pocztowych, kurierskich i finansowych. Zdobędziesz ekspercką wiedzę z zakresu przesyłek w obrocie krajowym i zagranicznym oraz usług ekspedycyjnych i przewozowych. Swoje nowe kompetencje zawodowe wypracujesz podczas zajęć z usług pocztowo-finansowych w praktyce. Będziesz również uczyć się realizowania prac rozdzielczo-ekspedycyjnych i obrotu towarowego w formie warsztatowej. Nauka języka obcego specyficznego dla usług pocztowo-finansowych znacząco podniesie Twoją pozycję na rynku i umożliwi Ci pracę w międzynarodowym środowisku. Pełne spektrum Twoich kwalifikacji zawodowych z powodzeniem pozwoli Ci również na prowadzenie własnego biznesu.

Kim możesz zostać po nauce na kierunku technik usług pocztowych i finansowych w Żaku?

Po zakończonej edukacji możesz poszukiwać pracy w firmach kurierskich, firmach spedycyjnych, punktach poboru opłat. Karierę możesz rozwijać także w szkołach i w firmach spedycyjnych. Otworem stoją przed Tobą wszystkie przedsiębiorstwa świadczące usługi pocztowe i finansowe.

Czego się dowiesz na zajęciach w Żaku?

Po ukończeniu kierunku technik usług pocztowych i finansowych będziesz znać:

• Język obcy w usługach pocztowo-finansowych

• Zasady obrotu towarowego w praktyce

• Podstawy działalności gospodarczej w usługach pocztowo-finansowych

• Zasady obrotu krajowego i zagranicznego przesyłek

• Zasady realizowania prac rozdzielczo-ekspedycyjnych

• Usługi ekspedycyjne i przewozowe

• Usługi finansowe

• Usługi pocztowe i kurierskie

• Usługi pocztowo-finansowe w praktyce

• Obrót towarowy

Wymagania zapisowe na kierunku technik usług pocztowych i finansowych:

• pełnoletność

• świadectwo ukończenia szkoły średniej

Poza tym do zapisu będziesz potrzebować:

• zaświadczenia lekarskiego

• 2 fotografii do legitymacji.

Jak zostać słuchaczem Żaka?

Na kierunek możesz zapisać się online lub stacjonarnie. Wejdź na stronę https://zak.edu.pl/zapisz-sie-online lub odwiedź nasz sekretariat. Pełną listę sekretariatów znajdziesz na: https://zak.edu.pl/kontakt

Po nauce w Żaku podejdziesz do egzaminu zawodowego z następujących kwalifikacji:

• Świadczenie usług pocztowych, finansowych i kurierskich oraz w zakresie obrotu towarowego (EKA.08.)

Twój przyszły tytuł zawodowy to:

• Technik usług pocztowych i finansowych